Sita mobilne i stacjonarne

MENART użył doświadczenia nabytego w branży produkcji kompostu do stworzenia innowacyjnych mobilnych przesiewaczy bębnowych
o podobnych cechach do modeli stacjonarnych przemysłowych. W przeciwieństwie do piasku lub gleby, kompost ma inne cechy fizyczne.
Jest to tym bardziej widoczne, gdy chodzi o pre-kompostowanie, ponieważ w tym przypadku kompost na sicie może być wilgotny i szybciej je zatykać.
Inżynierom Menart udało się stworzyć bardzo wydajne mobilne sita oparte na skośnych bębnach które wykorzystują przepływ grawitacyjny a dzięki
poprzecznym lamelom stale podnoszącym i mieszającym materiał osiągają bardzo dobrą wydajność przesiewu.

Dostępne są trzy modele, TR1535, TR1850 i TR1960.

Wysoka wydajność
Zastosowana technologia bębna pozwala uniknąć użycia śrub Archimedesa w jego wnętrzu, co znacznie ogranicza zapychanie się siatki. Ponadto bębny wyposażone są w monofibrę - odporne na zużycie szczotki i okrągłe sekcje siatek dające więcej "otwartej" powierzchni, która pozwala materiały przesiać łatwo
i bez przeszkód.
Wydajność tej technologii zapewnia większą zdolność produkcyjną przy krótszej długości bębna.


Jakość przesiewu
Materiał przesiewany porusza się do przodu grawitacyjnie dzięki nachylonemu bębnowi. Materiał jest zkolei zasysany
w górę a następnie spada na dno dzięki czemu przesiew jest bardzo efektywny i dokładny.

Przesiewanie w jednym przejściu
Bęben przesiewający posiada budowę modułową co pozwala na zastosowanie różnej grubości sit w jednym bębnie dzięki czemu już przy jednym przejściu można przesortować kilka grubości urobku. Alternatywnie można zastosować dwa bębny o różnej grubości sit w każdym z nich.

Łatwość obsługi
Obrotowe szczotki czyszczą oczka sit by zapewnić wolny przepływ urobku i zapobiec zatykaniu sita.
Bęben jest zabezpieczony osłonami zapewniającymi bezpieczeństwo operatorowi, lecz są one łatwe w demontażu
w przypadku konieczności wykonania czynności serwisowych.
Zastosowana hydraulika zmniejsza potrzeby serwisowe oraz zmniejsza niezbędną moc silnika optymalizując przy tym koszty eksploatacji. Poza tym napęd hydrauliczny nie przegrzewa się i jest bardziej żywotny.

Różne zastosowania

  • Kompostowanie
  • Sortowanie odpadów komunalnych

W zależności od rodzaju instalacji należy wyposażyć bęben sortujący w odpowiednie sita dobrane do charakteru eksploatacji.

Koncepcja modułowa i integracja modułów
Dzięki swej modułowości rozwiązania MENART są “szyte na miarę”. Zespół projektowy MENART może stworzyć odpowiednią instalację dla każdego rodzaju odbiorcy, biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników. Urządzenia MENART mogą być użytkowane zarówno przy produkcji kompostu jak również przy sortowaniu odpadów czy wytwarzaniu energii z biomasy.
W ten właśnie sposób jest realizowana filozofia firmy MENART - być sprawdzonym partnerem dla swoich klientów i osiągać najlepsze rezultaty w ochronie środowiska.

Minimalne koszty eksploatacji
Ze względu na nieskomplikowany charakter, wytrzymałą konstrukcję oraz unikatowe rozwiązania urządzenia MENART pozwalają na praktycznie bezkosztową pracę. Wszystkie elementy konstrukcyjne są tak zaprojektowane i wykonane by zapewnić największą żywotność.




Pobierz broszury w PDF:


W naszej ofercie znajdują się:

 
 
Wolisz porozmawiać? Dzwoń!

tel. +48 664 183 700

 

Galeria zdjęć